loading...

بهترین هدیه

معرفی بهترین کادوها

راهنمای خرید کادو و هدیه برای مردان

نازنین بازدید : 13 سه شنبه 06 آبان 1399 نظرات (0)

راهنمای خرید کادو و هدیه : کادو چی بخرم؟

 اگر مطلب «کادو و هدیه: تمام آن چیز که باید بدانید.» صدانما را خوانده باشید، می‌دانید که ما انسان‌ها ذاتاً هدیه دادن را اخ داریم. هدیه از ابتدای تاریخ بشریت از فعالیت‌های انسانی رایج بوده است. بهترین هدیه برای مرد ما به کسانی که دوستشان داریم هدیه می‌دهیم لغایت آن‌ها را دلشاد کنیم. و رابطه‌مان را با آن‌ها تقویت و تثبیت کنیم. در این مطلب به نحوه خرید کادو و هدیه می پردازیم. با رعایت این اصول سری بعدی که به خرید کادو اقدام می‌کنید، قطعاً می‌توانید به نتایج بهتری برسید. فرد موردنظر هم احتمالاً بیشتر سپاسگزار و قدردان تان خواهد بود.

 

افراد در هدیه دادن نیت‌های احسان در سردارند. معمولاً هدفشان شاد کردن و آشکارکردن محبت به دیگران است. اما ممکن است برای شما هم پیش‌آمده باشد که هدیه‌ای از سایرین اخذ کنید که چندان باب میلتان نبوده باشد. یا از آن‌سو هدیه‌ای دیتا باشید که در آینده متوجه شده باشید چندان گزینه مناسبی برای شخص موردنظر نبوده است. تصور می کنیم این موضوع برای کل از دسته شما خوانندگان ارجمند رخداد افتاده باشد.

 

اصول خرید هدیه را در پایین به‌صورت موردی ذکر کرده ایم. و هرکدام را جداگانه روشنگری داده‌ایم. این مطلب از چندین نوشتار انگلیسی از وب سایت های معتبر روانشناسی و خرید کادو استخراج شده است. و به جرات یکی از کامل ترین راهنمای خرید هدیه هایی است که می توانید پیدا کنید.

 

با رعایت اصول گفته شده بدون شک خواهید توانست تا هدیه مناسبی برای کسی که دوستش دارید جاسازی کنید. بدیهی است این اصول کلی و عمومی بوده و می‌تواند بر پای بست، شخصیت، جنسیت و کسان تا حدی متفاوت باشد. در مطالب بعدی منظور داریم با جزئیات اغلب به راهنمایی خرید هدیه برای آقایان،بانوان،همکاران و … بپردازیم.

 

 

 

بررسی تقویم برای سر وقت بودن

 

برای خرید کادو دیر نکنید!

برای همه ما پیش‌آمده که متوجه می‌شویم دو هفته سایر زایش یکی از رفقا صمیمی‌مان است. طبعاً برای شرکت در جشن تولد و خوشحال کردن اخ عزیزمان به هدیه‌ای احتیاج داریم؛ ولی دشوار ازاینجا آغاز می‌شود که کادو خریدن را به دقیقه 90 واگذار می‌کنیم.این‌قدر دست رو دست می‌گذاریم الی یک آن متوجه می‌شویم که فقط 2 روز تا جشن زایش فرصت داریم. باعجله و حیران به مغازه‌ها راز می‌زنیم و هیچ ایده‌ای نداریم. بقیه‌اش را خودتان بهتر می‌دانید. به‌احتمال‌زیاد درنهایت چیزی می‌خریم که چندان نه باب رغبت خودمان است نه موردعلاقه آن برادر عزیزمان قرار می‌گیرد. (هرچند به رویمان نمی‌آورد!)

 

راهکار: رهنمود می نماییم چند روز قبل از زمان تولد، هدیه‌تان مرتب و حاضر باشد. بدین ترتیب نه استرسی لازم است بکشید و هم سر فرصت هدیه مناسبی جاسازی کرده اید. به‌طور مثال اگر تابلوی صدانما را برای کادو تولد سفارش می‌دهید بهتر است از یک هفته تا ده روز پیش اقدام کنید.

 

 

 

خریدن هدیه از حراجی ها

 

دنبال آفرهای شگفت‌انگیز و حراجی نباشید

هرچند بدیهی است شما خواننده ارجمند این خو را ندارید اما باید به این نکته اشاره کنیم. بعضی کسان برای خرید هدیه به لیست تخفیف و حراجی فروشگاه‌ها (نظیر شگفت‌انگیز دیجی کالا) رفته و از بین موارد اندک ارائه شده گزینه‌ای را گزینش می‌کنند. این شغل نه‌تنها بازه انتخابی شمارا به‌شدت محدود می‌کند بلکه ممکن است با فهمیدن طرف مقابل، چهره چندان خوشی هم پیدا نکند.

 

راهکار: اگر بودجه محدودی دارید، بس است سقف بودجه را مشخص کنید. سپس به گزینش بهترین گزینه بر پایه بودجه تان بپردازید. همچنین می‌توانید کالای موردنظر را در اینترنت سرچ کرده و از فروشگاهی که با کمترین قیمت آن را عرضه کرده است خریداری نمایید. پروا داشته باشید که خرید کادو با بهترین بها اتفاقا تصمیمی هوشمندانه و معقول است. دشوار وقتی است که کادو صرفا از بین گزینه های محدود حراجی و آفری گزینش شود.

 

 

 

کارت هدیه

 

راه ساده را انتخاب نکنید

معمولاً افرادی که لغایت شب زایش دست روی دست می‌گذارند، هدیه مناسبی پیدا نمی‌کنند. به همین انگیزه به گیفت کارت‌ها و پول نقد رو می‌آورند. پول نقد هرچند گزینه مقبولی برای همگان است، ولی شوق و هیجانی ندارد؛ و به شخص دریافت‌کننده می‌گوید که شما اندیشه و زحمتی برای تهیه کادو نکشیده‌اید.*البته درباره این گزینه بهتر است روحیات شخص مقابلتان را در عقیده بگیرید. چه بسا برای یک اخ (به خصوص در دوران دانشجویی که اوضاع مالی چندان روبه‌راه نیست!)، پول نقد بهترین گزینه باشد. ولی برای یک شریک احساسی که چشمداشت هدیه‌ای ویژه از شما را دارد پول نقد نه‌تنها گزینه مناسبی نیست بلکه ممکن است مایه یأس او نیز بشود.

 

 

 

راهکار: چندین هفته قبل از سررسید هدیه دادن به روحیات و سلایق شخص روبرو اندیشه کنید؛ و با رعایت اصول اشاره‌شده در این مطلب هدیه‌ مناسبی تهیه کنید.

 

 

 

بررسی شبکه های اجتماعی

 

پرس‌وجو کنید، اطلاعات توسط آورید

گاهی ممکن است به جشن تولدی دعوت شوید که چندان با روحیات و علایق میزبان آشنا نباشید. در این مواقع اگر رفقا یا اطرافیان آشنای شما نیز به آن مراسم دعوت هستند راجع به سلایق شخصی که جشن تولد اوست پرس‌وجو کنید.

 

راهکار: اگر امکان پرس‌وجو از اطرافیان هم هستی نداشت، می‌توانید به صفحات شبکه‌های اجتماعی که فرد موردنظر در آن‌ها عضو است سر بزنید. سپس با پروا به مطالبی که به اشتراک گذاشته است سرنخ‌هایی به دست آورید. مثلاً شخصی که کتاب‌خوان است، شاید پیوسته با کتاب و مطالعه مطالبی را منتشر کرده است. برای این شخص کتاب می‌تواند هدیه ایده آلی باشد.

 

 

 

زیاده روی در خرید کادو

 

بیش‌ازحد خرج نکنید

ممکن است اثناء کادو خریدن با گزینه گران‌قیمتی روبه‌رو شوید که 3 مساوی بودجه موردنظر شما بها دارد. بااین‌حال چون خوشتان آمده است آن را خریداری کنید. در این شرایط معمولاً حس شادمانی پیدا کردن یک هدیه مناسب بعد از چند دقیقه محوشده و جای خود را به ندامت و تفکر می‌دهد. چون شما بدون توجه به سطح درآمد و بودجه‌تان یک تصمیم احساسی آنی گرفته‌اید.به‌علاوه با این شغل فرد موردنظر را نیز با یک هدیه گران‌قیمت احتمالاً به دردسر می‌اندازید. چون می‌بایست معادل آن را برای شما جبران کند؛ که احتمالاً بالاتر از بودجه و نا وی باشد.

 

راهکار: کران و کران هنگام خرید هدیه، یک سقف بودجه در عقیده بگیرید. با خود قراری بگذارید که حتی یک ریال بالاتر از این سقف صرف خرید کادو نمی‌کنید.

 

 

 

انتخاب جامه به عنوان هدیه

 

وارد هدیه های سلیقه ای نشوید

برخی موارد کاملاً سلیقه‌ای هستند؛ مثلاً در خرید جامه افراد علایق مختلفی را تعقیب می‌کنند. کسی شدنی است رنگ زرد را برادر داشته باشد و دیگری متعلق به متنفر باشد. کسی شدنی است لباس رسمی بپوشد و دیگری اسپرت. خرید هدایایی که بسیار به سلیقه طرف روبرو بستگی دارند یک ریسک است. مگر کاملاً به علایق طرف روبرو آشنا و مسلط باشید. (که معمولاً هیچ‌وقت این‌طور نیست!)

 

راهکار: حتی اگر به هر انگیزه برای خرید کادو به مواردی متمرکز می‌شوید که سلیقه‌ای هستند، از انتخاب گزینه‌های ریسکی‌تر خودداری کنید. به گزینه‌های عمومی‌تر رو بیاورید؛ مثلاً سرمه‌ای یا مشکی، رنگی است که کل در کمدهای خویش دارند و می‌پوشند. ولی داستان درباره سبز فسفری یا قرمز ماتیکی این‌طور نیست.

 

 

 

هدیه پول نقد

 

خیلی غیرشخصی و عمومی خوب نیست

هدایای فکر شده و اختصاصی، از نگرش دریافت‌کننده ارزش بیشتری دارد. از دادن هدایای خیلی عمومی نیز بهتر است امتناع کنید؛ مثلاً یک کارت بانکی بیش‌ازحد کلی و خسته کننده است. ولی اگر روی همان کارت نام طرف مقابل با پیامی حک شود ارزش آن چندین مساوی می‌شود. بانک‌های زیادی هستند که این خدمات را ارائه می‌دهند. محصولات صدانما را می‌توانید به‌صورت اختصاصی شخصی‌سازی کنید.

 

راهکار: حتی اگر جنس هدیه‌تان کلی و غیرشخصی است، می‌توانید آن را باکارت پستال، دست‌نوشته یا چیزی همراه کنید که رنگ و بوی از شخصی‌سازی به خویش بگیرد. مثلاً اثناء هدیه دادن کتاب می‌توانید در صفحه اول با دست خط خود پیام تبریکی بنویسید.

 

 

 

هدیه دادن مجدد

 

دوباره هدیه ندهید!

ممکن است هدیه‌ای گرفتن کرده باشید که چندان باب میلتان نباشد. با خویش فکر می‌کنید که بهتر است آن را به شخص دیگری هدیه دهید. این تاکتیک معمولاً بازخورد و اثرگذاری خوبی ندارد و بهتر است از این پیشه دوری کنید.

 

راهکار: اگر دوباره هدیه دادن، فقط گزینه موجود شماست آن را با دقت انجام دهید. باید مطمئن باشید که شخص موردنظر بیش از شما از داشتن آن دلشاد خواهد شد.

 

 

 

روغن ماساژ

 

در چارچوب‌ها بمانید

بدیهی است که اثناء خرید هدیه باید به سلایق فرد موردنظر اندیشه کنید. اما این کافی نیست. شما باید به چارچوب‌ها و مرزهای اخلاقی نیز دلنازک باشید. گاهی اخذ یک هدیه تغییر ناپذیر از دو نفر، دو معنای متفاوت دارد. مثلاً اخذ روغن ماساژ معطر و شمع با طرح قلب از طرف همسر می‌تواند هدیه رمانتیکی باشد، ولی اگر همان از طرف همکار اداره‌تان تقدیم شود صورت خوشی نداشته باشد. بعضی کادوها ذاتاً مربوط به جنبه های خصوصی زندگی هستند. و تنها افراد معدود در حریم معینی می توانند از این تیپ هدیه ها تبادل کنند.

راهنمای انتخاب و خرید نیم بوت مردانه

نازنین بازدید : 6 سه شنبه 06 آبان 1399 نظرات (0)

 

بعد از گذراندن گرمای فراوان (خصوصا اگر در یک کلانشهر آلوده زندگی می کنید) فصل های سرد که از راه می رسند دلتان برف و باران می خواهد و یک سرمای لذت بخش، که خستگی گرما زده خود را با آن در کنید. البته این سرما زمانی لذت بخش است که برای آن آماده شده باشید. یکی از اتفاقاتی بدی که ممکن است در هوای سرد برای هرکسی اتفاق بیفتد یخ زدن پا است. یخ زدن پا ممکن است در اثر انتخاب کفش نامناسب و یا سایز نامناسب کفش و جریان نداشتن اکسیژن اتفاق بیفتد. در این مطلب راهنمای خرید نیم بوت مردانه و بوت مردانه و بوت ساق بلند مردانه را برای شما تهیه کرده ایم تا برای انتخاب کفش برای فصل های پیش رو با مشکل رو به رو نشوید. با ما همراه باشید.

 

۵ نکته برای انتخاب سایز مناسب نیم بوت مردانه و بوت مردانه و بوت ساق بلند مردانه

تاحالا شده به این فکر کنید که برای تست اندازه بودن بوت و یا نیم بوت چه قلق هایی وجود دارد؟ این که برای استفاده در محل کار و یا برای کوهنوردی قصد خرید آن را دارید در اصل مطلب فرقی ایجاد نمی کند. در هر صورت اگر کفش شما پای شما را اذیت کند اصلا خوشایند نیست. ضمنا، اگر قلق خرید کفشی که برای پایتان اندازه نباشد را ندانید مشکل مهمی وجود دارد. به این دلیل که مناسب نبودن اندازه بوت و یا نیم بوت در همان لحظه اول پا کردن خود را نشان نمی دهد و شما نمی توانید آن را پس از استفاده برای پس دادن و یا تعویض کردن برگردانید.

 

خرید نیم بوت مردانه, انتخاب نیم بوت مردانه

خرید بوت ساق بلند مردانه

 

اگر نکات لازم برای انتخاب سایز مناسب کفش را بدانید برای خرید بوت و یا نیم بوت مردانه به مشکل نخواهید خورد. اما قبل از هر چیز مهمترین مسئله ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که مناسب ترین سایز کفش سایزی است که نه پا در آن تکان بخورد و نه به قدری تنگ باشد که هوا در آن جریان پیدا نکند. در ادامه ۵ قلق اصلی برای انتخاب سایز مناسب را برای شما بیان می کنیم.

 

همچنین می توانید در مطلب راهنمای انتخاب و خرید کفش راحت بدون پوشیدن با ترفند های بیشتری برای خرید انواع کفش مناسب آشنا شوید.

 

۱- پشت پاشنه پا را بررسی کنید

پشت پاشنه پا را بررسی کنید. پشت پاشنه پا باید کمی با انتهای کفش فضای خالی داشته باشد. البته این فضای خالی نباید به حدی زیاد باشد که پا در کفش تکان بخورد و جا به جا شود. برای چک کردن این موضوع بند کفش را باز بگذارید و سعی کنید پایتان را در کفش جلو ببرید تا انگشتان پا به دیواره جلوی کفش بچسبد. سپس انگشت خود را داخل کفش و پشت پاشنه فشار دهید. انگشت شما باید تا حدی داخل برود تا فضای خالی مناسب باشد.

 

نیم بوت مردانه,راهنمای خرید نیم بوت مردانه

پشت پاشنه پا در نیم بوت و بوت مردانه باید کمی با انتهای کفش فضای خالی داشته باشد

 

۲- انگشتان پا

تنوع زیادی از انواع مدل نیم بوت ها و بوت های مردانه وجود دارند که می توانید از بین آن ها انتخاب کنید.

استخوان های انگشتان پا به هیچ وجه نباید تحت فشار باشند. برای بررسی این مورد باید بند های کفش را ببندید و بایستید. انگشتان پایتان را تکان دهید. اگر فضای برای تکان دادن انگشتان باشد مشکلی وجود ندارد، اما اگر تحت فشار باشند و نتوانید آن ها را تکان دهید بهتر است به یک سایز دیگر فکر کنید. در واقع قسمت هایی که نباید تحت فشار باشند شامل انتهای استخوان انگشت شصت پا، انتهای استخوان انگشت کوچک پا و نوک انگشت شصت می شوند.

 

اصول انتخاب و خرید بوت مردانه,شیوه انتخاب بوت مردانه

هنگام خرید نیم بوت و بوت مردانه استخوان های انگشتان پا به هیچ وجه نباید تحت فشار باشند

 

۳- به دیوار لگد بزنید

نیم بوت های مردانه در مدل کفش های نیمه رسمی گزینه های بسیار خوبی برای فصل های سرد و بارانی هستند.

یکی از آزمایش هایی که نشان می دهد سایز نیم بوت و یا بوت ساق بلند مورد نظر برای شما مناسب است، لگد زدن به یک جسم سخت مانند دیوار است. البته ممکن است این آزمایش را نتوانید هنگام خرید انجام دهید. زمانی که با کفش به دیوار لگد می زنید انگشتان شما نباید نوک کفش را لمس کنند. اگر این اتفاق می افتد احتمالا سایز مورد نظر کمی برای پای شما تنگ است.

 

تکنیک های انتخاب بوت و نیم بوت مردانه,راهنمای انتخاب بوت مردانه

 

زمانی که با کفش به دیوار لگد می زنید انگشتان شما نباید نوک کفش را لمس کنند

 

۴- محل قرار گیری پاشنه پا باید ثابت باشد

کفش را تکان دهید. پای خود را به جهات مختلف تکان دهید و بالا و پایین کنید. قسمتی که پاشنه پا در آن قرار می گیرد درست باید اندازه باشد و پا نباید در آن قسمت تکان بخورد.

 

انتخاب نیم بوت مردانه, راهنمای خرید بوت مردانه

قسمتی که پاشنه پا در آن قرار می گیرد درست باید اندازه باشد و پا نباید در آن قسمت تکان بخورد

 

۵- محل قرارگیری غوزک پا را بررسی کنید

بر روی لبه های کفش خود بایستید. گاهی اوقات در بوت ساق بلند قسمتی که تکیه گاه غوزک پا می باشد ممکن است باعث درد و یا آزار پا شود. اگر بوت و یا نیم بوت مورد نظر از این نظر مناسب باشد، هنگامی که بر روی لبه های کفش می ایستید، قسمت غوزک پا باید بدون آزار و اذیت و درد باشد و باید نرمی و انعطاف پذیری خوبی داشته باشد.

 

راهنمای خرید نیم بوت مردانه,خرید نیم بوت مردانه

هنگامی که بر روی لبه های کفش می ایستید، قسمت غوزک پا باید بدون آزار و اذیت و درد باشد

 

آیا این نکات و تست های مناسب بودن سایز کفش برای شما مفید بود؟ شما هم اگر نکته و یا آزمایشی می دانید لطفاً در قسمت نظرات برای ما ارسال کنید.

برای عروسی چه بپوشیم؟

نازنین بازدید : 6 سه شنبه 06 آبان 1399 نظرات (0)

 

همه ما مي توانيم در اين مورد قضاوت كنيم كه چه چيزي براي پوشيدن در عروسي قابل قبول و مناسب است و چه لباسي بايد در كمد لباس ما بماند و در عروسي نپوشيم. با كارشناساني صحبت كردیم و در اينجا نكاتي ارائه شده كه به شما در مورد پوشيدن لباس در عروسي- يا عدم پوشيدن برخي از لباس ها- نکاتی گفته شده است.

 

همه ما به سني مي رسيم كه ناگهان متوجه مي شويم همه افرادي كه اطراف خود مي شناسيم در حال ازدواج هستند. بعضی از ما شاید حتی به روز عروسی خودمان نزدیک می شویم و بعضی از ما هنوز ازدواج نکرده ایم، ولی به عروسی های دوستان زیادی رفته ایم. از سی سالگی به بعد به نقطه ای در زندگی مان می رسیم که دیگر عروسی های زیادی دیده ایم و در آنها شرکت کرده ایم. به نظر مي رسد لباسی که در عروسی ها می پوشیم بايد نسبتا ساده باشد، اما شاید تعجب کنید که انتخاب لباسی که برای عروسی دیگران می پوشیم می تواند بسیار دشوار و پیچیده باشد.


صرف نظر از اين كه چه مدت از آخرین مراسم عروسی که در آن شرکت کرده اید گذشته، مروری بر لباس ها و اکسسوارهایی که می توانید در مراسم عروسی دیگران پوشیده و استفاده کنیم یا نکنیم، می تواند مفید باشد. به همین منظور با كارشناسان حوزه مد صحبت كرده ایم و در اينجا نكاتي آورده ایم كه می تواند به شما در مورد پوشيدن یا نپوشیدن بعضی لباس ها و استفاده از برخی اکسسوارها در مراسم عروسي دوستان یا اقوامتان مفید واقع شود.

لباس مناسب عروسی, راهنمای پوشش در عروسی

بيشتر لباس های تک رنگ و طرح های ساده مناسب شما است

 

بايد لباس های تک رنگ يا طرح هاي ساده انتخاب كنيد

ممكن است روز عروسي خودتان نباشد و فقط به عروسي فرد ديگري دعوت شده باشید، اما مي دانيد كه دوربين هايي از چپ و راست و همه طرف هستند كه از شما عكس مي گيرند، پس مي خواهيد كه زيبا باشید و در بهترين حالت ظاهر شويد. به منظور انجام اين امر، كارشناسان مد پيشنهاد مي كنند كه "بيشتر لباس های تک رنگ و طرح های ساده مناسب شما است." به علاوه در اين سناريو، لباس روشن گزينه مطمئن و درستی براي پوشيدن است.

با توجه به اين موضوع، سالها است كه این باور وجود دارد که باید از طرح هاي راه راه افقي دوري كنيم و از راه راه عمودي استفاده كنيم. اگر بخواهيم بلندتر و لاغرتر دیده شویم، مي توان با اطمينان گفت كه اصل عمومي همين است. ولی وقتی مي دانيم كه قرار است در چند عكس ديده شويم. خلاف اين قضيه درست است. همانطور كه مطالعات نشان می دهند، راه راه افقي در مقايسه با راه راه عمودي، حالت باریک تری به پیکر ما می دهند. اگر براي عروسي بعدی، قصد استفاده از طرح راه راه باريك ساده داريد، راه راه عمودی را کنار بگذارید و راه راه افقي را انتخاب كنيد.

 

حتماً دامنی تا نوک انگشتان پایتان بپوشید

با آنکه ممکن است لباس كوتاه یا دامن کوتاهی كه اخيراً آن را خریده اید، بسیار زیبا و جذاب باشد و به شما بیاید، اما عروسي، مكاني براي نشان دادن آن نيست. پس آن را در خانه گذاشته و به دنبال لباسي بلندتر و مناسب تر باشيد. پیراهن ها و دامن ها بايد طولشان تا نوك انگشتان پا باشد. از آنجايي كه شما در مراسم عروسی زياد مي نشينيد و بلند مي شويد، جالب نيست كه مرتب دامن تان را پايين بكشيد.

 

چيزي مناسب با محل مراسم انتخاب كنيد

اگر مي دانيد كه عروسي قرار است در كجا برگزار شود، مي توانيد از اين نكته استفاده كنيد كه چه چيزهايي در اين مكان مناسب پوشيدن است و چه چيزهايي مناسب پوشيدن نيست. اگر در اواسط تابستان قرار است در محوطه بيرون زير نور خورشيد بنشينيد، مي توانيد لباسي بپوشيد كه بسيار متفاوت باشد. بنا به نظر کارشناسان مد خارجی: مشخص بودن محل برگزاري مي تواند به شما كمك كند چه چيزي بپوشيد. رويداد مذهبي ممكن است نياز به پوشاندن موها و بازوهايتان داشته باشد يا لباس فضاي باز براي يك رويداد ساحلي مناسب خواهد بود."

پوشش مناسب عروسی,بهترین پوشش عروسی

مشخص بودن محل برگزاري مي تواند به شما كمك كند چه چيزي بپوشيد

 

از آنچه در کارت دعوت نوشته شده راهنمایی بگیرید

نکته مثبت اینجاست که حتي اگر چيز زيادي در مورد مراسمی كه قرار است در آن حضور يابيد نمي دانيد يا هنوز مطمئن نيستيد كه چه لباسي مناسب است، بيشتر دعوت نامه ها مي توانند اطلاعات بيشتری در این خصوص به شما بدهند كه ممكن است در زمان انتخاب لباس براي پوشيدن در آن مراسم، برایتان مفيد باشد.

 

شارون شواتزر، كارشناس بين المللي اتيكت در این باره می گوید: "محل و زمان عروسي را مد نظر قرار دهيد تا در مورد اينكه چگونه لباس بپوشيد تصميم گيري كنيد. اگر دعوت نامه نشان دهد كه مراسم در زمان غروب آفتاب برگزار می شود، پس مي دانيد كه بايد چگونه لباس بپوشيد. اگر دعوت نامه نشان دهد كه عروسي، بعد از ظهر است پس لباستان مي تواند غير جدي تر و غير رسمي تر باشد."

 

اين روزها در بعضی دعوت نامه ها، حتی تم و موضوعی برای مراسمی كه عروس و داماد ممكن است براي روز خاص شان بخواهند داشته باشند، معين شده است. اغلب لباس مناسب این مراسم (که بیشتر همراستا با فرهنگ غربی است) در چند طبقه قرار مي گيرد كه به "كروات سياه" مشهور است، یا می تواند لباس غير رسمي باشد يا لباس جدي و مهم. از نظر لباس رسمي، "كروات سفيد" در درجه بالاتری قرار دارد و نشان دهنده پوشش لباس بلند زيبا با طولي تا روي زمين است و "كروات سياه" نشان دهنده پوشيدن يك لباس بلند تا روي زمين يا لباس كوتاه است. شما لباس مناسب مهماني مي پوشيد، براي مناسبت غير جدي، يك لباس مهماني كافي خواهد بود و براي مهماني جدي، يك لباس آزاد ساده براي زير خورشيد تابستان مطلوب است. اگر اين نکات راهنما را دنبال كنيد، پس وضعيت تان براي انتخاب لباس روشن مي شود.

 

نمي توانيد اشتباها لباس غير مناسبي مانند لباس نسبتاً سياه بپوشيد

اغلب شنيده ايد كه هر خانمی حتما باید حداقل یک پیراهن کوتاه سياه (LBD) داشته باشد، و اين پیراهن را براي اكثر مناسبت ها مانند مهماني ها و دیگر مراسم، در كمدش آویزان كند. اما آيا LBD برای مراسم عروسي هم مناسب است؟ همانطور كه روشن است، اين لباس مناسب است!

یک کارشناس مد می گوید: "لباس کوتاه سياه مي تواند براي هر مناسبتي پوشيده شود و عروسي ها هم از اين قاعده مستثني نيستند. اگر در كمد لباستان یک پیراهن کوتاه مشکی نداريد، پس اين فرصت را به عنوان بهترين فرصت براي خريد در نظر بگيريد و لباس جديدتان را بخرید. بدانيد كه از اين لباس به اندازه كافي استفاده خواهيد كرد.

 

قوانین لباس پوشیدن در عروسی,قانون های پوشش در مراسم عروسی

لباس کوتاه سياه مي تواند براي هر مناسبتي پوشيده شود

 

كفش هاي راحت انتخاب كنيد

همانطور که می دانید پوشیدن کفش راحت در هر مراسمی یکی از اصول اتیکت عمومی است. طبیعتاً منظورمان پوشيدن كفش هاي صورتي روشن پياده روي تان براي عروسي نیست. بلكه منظورمان پوشيدن كفش خوب و زيبا يعني پوشيدن كفشي كه بتوانيد به راحتي چند ساعت آن را بپوشيد است. آليس هد، یک مدير برنامه ریزی و برگزاري عروسي در آمریکا پيشنهاد مي دهد كه "كفش هايي را انتخاب كنيد كه براي چند ساعت قابل پوشيدن باشد."

 

در حالي كه همه ما احتمالاً كفش هايمان را از زير ميز در خواهيم آورد و مجدد آن را براي رقصيدن در طول مجلس رقص خواهيم پوشيد، براي عروسي، بايد بدانيم که قضیه جدی تر است. او افزود كه «اين نكات، اتیكت و سبك را تركيب مي كند. اين اصلاً خوب نيست كه پايتان خسته شود و كفش تان را درآورده و در دستتان بگيريد يا انبوهي از كفش هاي كنار گذاشته در گوشه فضاي پذيرايي ايجاد كنيد.»

 

در حالي كه خريد كفش هاي پاشنه بلند براي برخي از مناسبت ها ممكن است وسوسه انگيز باشد، قبل از اينكه پول خود را دور بياندازيد، شديدا شما را تشويق مي كنیم كه در فروشگاه كمي قدم زده و ببينيد آيا مي توانيد به راحتي آنها را براي چند ساعت بپوشيد يا خير. اگر پاسخ خير است پس مجدداً در مورد خريد يك جفت كفش تخت فکر کنید كه با اين كار مي توانيد در بين عروسي و پذيرايي اين دو كفش تخت و پاشنه دار را عوض كرده و كفش اضافي را داخل ماشين قرار دهيد!

 

تکنیک های لباس پوشیدن در مراسم عروسی,شیک پوشی در مراسم عروسی

مي توانيد در بين عروسي و پذيرايي اين دو كفش تخت و پاشنه دار را عوض كنید

 

اگر عروسی یکی از اعضای خانواده است، رنگ های مشابه انتخاب كنيد

اغلب مي شنويم كه باید از رنگ هاي مشابه رنگ لباس فامیل درجه یک عروس اجتناب کنیم. اما اين موضوع هميشه درست نيست. کارشناسان مد می گویند: "براي عكس هايي با استايل هنرمندانه در مراسم عروسي اعضای درجه یک خانواده، لباس هایی با سايه هاي مشابه از يك پالت رنگی بپوشيد. برنامه ريزي آن زمان كمي مي برد. رنگ ها بايد با هم سازگار باشند اما کاملاً شبیه هم نباشند. طرح ها، موتیف ها و بافت هاي پالت رنگی معمولا به خوبي كارساز است."

 

اگر مطمئن نيستيد كه آیا می توانید اين كار را براي عروسي خانوادگي كه تاريخ آن در حال نزدیک شدن است، انجام دهید یا خیر، با عروس و داماد چك كنيد و ببينيد آيا اين چيزي است كه آنها دوست دارند یا خیر.

نکاتی مهم در انتخاب لباس عروس

نازنین بازدید : 9 سه شنبه 06 آبان 1399 نظرات (0)

 

 

انتخاب و خرید لباس عروس, تکنیک های انتخاب لباس عروس

برای انتخاب لباس عروس مناسب تنها از روی ژورنال ها اکتفا نکنید

 

بسیاری از عروس خانم ها در انتخاب لباس وسواس و استرس خاصی دارند و نگران هستند که لباسی که به تن می کنند مناسب آن ها هست یا خیر. البته باید به این نکته توجه کرد که لباس عروس در هر مدلی خود به خود جذابیت خود را دارد و نگرانی در این مورد بی مورد است. در مطلب زیر 9 نکته ضروری برای انتخاب لباس عروس خواهیم گفت.

 

1) اولین توصیه ای به شما می شود این است که هنگام پرو لباس تان حتما کفش خود را به همراه داشته باشید زیرا قد دامن بستگی به پاشنه کفش تان دارد.

 

2) خانم هایی که قد بلندی دارند بهتر است از لباس هایی که کارهای عمودی دارند و یا یقه ایستاده و آستین بلند هستند، بپرهیزند. خانم های قد کوتاه نیز بهتر است که از لباس عروس با دامن بزرگ بپرهیزند زیرا این مدل، قد را کوتاه تر نشان می دهد.

 

3) در بین مدل های لباس عروس مدل پرنسسی طرفداران زیادی دارد اما توجه کنید که این مدل لباس برای خانم های قد بلند مناسب می باشد و به دلیل این که دامن این مدل خیلی پف دار است قد را کوتاه تر نشان می دهد.

 

4) برای انتخاب لباس عروس مناسب تنها از روی ژورنال ها اکتفا نکنید و به نوع اندام خودتان توجه داشته باشید. بهتر است لباس را با توجه به نقاط ضعف و قوت اندام تان انتخاب کنید که در این زمینه یک خیاط ماهر می تواند به شما کمک کند.

 

 

5) در ذهن همه ما لباس عروس بیشتر به رنگ سفید بوده است اما رنگ های کرم، نباتی و یا بژ نیز از رنگ هایی است که بعضی از افراد می پسندند. اگر به دنبال متفاوت بودن هستید این رنگ ها را نیز روی پوست تان امتحان کنید.

 

 

6) یکی از جذابیت های لباس عروس دنباله آن می باشد. اگر جشن خود را در فصل های بارانی و یا برفی برگزار می کنید از لباس هایی استفاده کنید که دنباله آن جدا می شود، در این صورت شما مجبور نیستید که با دنباله کثیف وارد سالن شوید.

 

7) خانم هایی که اندام پری دارند بهتر است از لباس هایی با یقه دکلته قلبی شکل و با وجود برش هایی نامتقارن در کمر استفاده کنند.

 

8) خانم هایی که شانه های پهن و کمر باریکی دارند بهتر است از لباس هایی با یقه هفت بدون داشتن آستین و دامنی با طرح های شلوغ استفاده کنند.

لوازم آرایش ارگانیک واقعیت دارد؟

نازنین بازدید : 6 شنبه 08 شهريور 1399 نظرات (0)

 

لوازم آرایش

مواد آرایشی ارگانیک که در برخی فروشگاه ها تبلیغ می شود صددرصد ارگانیک نیست

 

بر اساس تحقیقات انجام شده انواع مواد آرایشی، حدود هشت هزار ماده و ترکیبات مختلف را بوجود می آورد که حدود یک سوم آن ها دارای مواد شیمیایی هستند. مصرف این مواد مسلما بدون عارضه نیست

 

لوازم آرایشی ارگانیک بی خطر نیستند 

دکتر فودازی، متخصص آنکولوژی (سرطان شناسی) گفت: بحث استفاده از محصولات آرایشی و خطرات ناشی از مصرف آن ها موضوع تازه ای نیست، چرا که از ابتدای قرن بیستم صنعت تولید مواد آرایشی به عنوان یک صنعت پیشرو کار خود را آغاز کرده و از همان دوران، بسیار پول ساز بود. در نیمه های قرن بیستم با شناخت بهتر از مواد شیمیایی و استفاده از آن ها در این صنعت، موجب شد تا مواد آرایشی با ماندگاری بالا تولید شود.

 

وی در ادامه افزود: متاسفانه با تولید این دسته از محصولات، مشکلات جدیدی بوجود آمد، بر اساس تحقیقات انجام شده، انواع مواد آرایشی، حدود هشت هزار ماده و ترکیبات مختلف را بوجود می آورند که حدود یک سوم این محصولات آرایشی، مواد شیمیایی ای هستند که در ساخت این محصولات استفاده می شوند. مصرف این مواد مسلما بدون عارضه نیست و حتی برخی از این مواد شیمیایی در سموم دفع آفات غلات و کشاورزی نیز استفاده می‌شوند.

 

به گفته فودازی، مواد آرایشی و بهداشتی ارگانیک که در برخی فروشگاه ها تبلیغ می شود در واقع به صورت صددرصد ارگانیک نیست و به طور حتم از مواد شیمیایی برای ساخت آن ها استفاده شده است. 

 

یک سری از این ترکیبات که باعث ایجاد مشکلات می شوند، ماده ای است با عنوان «رنگ قطران زغال سنگ» که به وفور از این ماده در محصول آرایشی استفاده می شود که سرطان زایی این مواد نیز ثابت شده است. به عبارتی این مواد ترکیبی از رنگ ها و فلزات سنگین هستند که عوارض شدیدی را به همراه دارد.

 

لاک ها و رژلب ها که بسیاری از والدین برای کودکشان استفاده می کنند دارای مواد شیمیایی هستند و مصرف طولانی مدت این مواد مشکلات خونی و سرطان های پوستی را برای افراد رقم م

منبع:

https://www.beytoote.com/attire/service-attire/organic5-makeup-really.html

بلایی به نام مژه مصنوعی

نازنین بازدید : 7 شنبه 08 شهريور 1399 نظرات (0)

 

مژه مصنوعی

مژه مصنوعی می‌تواند مشکلاتی را برای افرادی که به استفاده از آن تمایل دارند، ایجاد کند

 

این روزها استفاده از مژه مصنوعی در برخی از خانم‌ها بسیار متداول شده است.

 

بسیاری از افراد تصور می‌کنند مژه مصنوعی، چون خارج از چشم قرار می‌گیرد، آسیبی برای بدن به همراه ندارد در حالی‌که این باور نادرستی است و مژه مصنوعی می‌تواند مشکلاتی را برای افرادی که به استفاده از آن تمایل دارند، ایجاد کند. دکتر احسانی متخصص پوست و مو و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران شما را با عوارض مژه مصنوعی آشنا می‌کند.

 

کاری به مژه‌ها نداشته باشید 

یکی از بخش‌های مهم بدن، مژه محسوب می‌شود و مژه، تنها جنبه زیبایی ندارد. مژه می‌تواند از ورود جسم خارجی، بویژه گرد و غبار به داخل چشم، جلوگیری کند، ضمن آن‌که به خروج اشک نیز کمک خواهد کرد. هر گونه آسیب و دستکاری مژه‌ها می‌تواند باعث بروز مشکلاتی شود. بسیاری از افراد برای پر پشت شدن مژه‌های خود از مژه مصنوعی استفاده می‌کنند که انجام چنین کاری می‌تواند عوارضی را در پی داشته باشد ضمن این‌که مشکل کم‌پشتی مژه‌ها را نیز، برطرف نمی‌کند. برای رفع مشکل کم پشتی مژه‌ها باید در وهله اول تغذیه خوب داشت و از مکمل‌های حاوی روی، زیر نظر پزشک، استفاده کرد.

 

مواظب حساسیت باشید 

با این‌که مژه‌های مصنوعی را می‌توان از روی پلک برداشت ولی انجام چنین کاری خالی از دردسر نیست. یکی دیگر از مشکلاتی که این مژه‌های مصنوعی می‌توانند در پی داشته باشند، احتمال ابتلا به حساسیت و اگزما به چسب‌هایی است که مژه‌های مصنوعی را با آنها می‌چسبانند. از آنجایی که پوست لبه پلک نازک است، احتمال ابتلا به اگزما و حساسیت بسیار بالا خواهد بود. آن دسته از افرادی که تمایل به استفاده از مژه‌های مصنوعی دارند، باید به این نکته توجه کنند که می‌توانند به مشکلاتی چون خارش، قرمزی دور چشم، التهاب و ... دچار شوند.

منبع:

https://www.beytoote.com/attire/service-attire/what5-name-eyelashes.html

دستمال مرطوب آرایشی را با این دستور ساده درست کنید

نازنین بازدید : 5 شنبه 08 شهريور 1399 نظرات (0)

 

درست کردن دستمال مرطوب آرایشی

درست کردن دستمال مرطوب آرایشی‎

 

دستمال مرطوب آرایشی یکی از لوازم ضروری است که هر خانمی روی میز لوازم آرایش اش باید داشته باشد. به جای خرید دستمال مرطوب حاضری می توانید درمنزل با لوازمی که در اختیار دارید دستمال مرطوب خانگی درست کنید.

 

آموزش درست کردن دستمال مرطوب آرایشی 

دیگر همه‌ ما می‌دانیم که دستمال‌های پاک کننده‌ آرایش چقدر می‌توانند زندگی ما را نجات دهند! شما یک شب طولانی را پشت سر گذاشته اید و خسته و کوفته روی تختتان غلطیده‌اید، و ناگهان یادتان می‌آید فراموش کرده‌اید صورتتان را بشویید!

 

شاید نادیده گرفتن محلول پاک کننده‌ آرایش و استفاده از یک دستمال پاک کننده، تقلب بنظر برسد، اما اینطور نیست! دستمال ها نجات دهنده‌اند. اما هیچوقت ارزش آنها را درک نکرده‌ایم تا یک بسته‌ یدکی از آنها را درون کیف باشگاهمان قرار دهیم. اما دستمال‌های پاک کننده هم مثل هر محصول دیگری اشکالاتی هم 

 

دارند؛ مثلا چون استفاده از آنها خیلی راحت است سریع تمام می‌شوند، بهمین دلیل مقرون به صرفه نیستند.

 

خوشبختانه ما یک دستورالعمل ساخت دستمال پاک کننده آرایش داریم که در زمان و هزینه برای شما صرفه جویی خواهد کرد. بهترین قسمتش این است که فرمول ساختش به آسانی قابل تنظیم است. شما هنوز می‌توانید از دستمال‌های پاک کننده آرایش موجود در بازار استفاده کنید یا اینکه پاک کننده‌ای که اخیرا ما عاشقش شده ایم را امتحان کنید: روغن نارگیل!

  

چیزهایی که برای درست کردن دستمال مرطوب آرایشی احتیاج دارید

کاسه ی مایکروویو

آب تصفیه شده

روغن نارگیل

شوینده‌ی کودک، انواع بدون اشک

ظرفی که درش به خوبی کیپ شود

یک رول دستمال کاغذی ( دستمال توالت )

چاق

منبع:

https://www.beytoote.com/attire/service-attire/wipes5-simple-command.html

تعداد صفحات : 13

اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 127
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 3
 • آی پی دیروز : 3
 • بازدید امروز : 10
 • باردید دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 12
 • بازدید ماه : 331
 • بازدید سال : 1,338
 • بازدید کلی : 2,574