loading...

بهترین هدیه

راهنمای خرید کادو و هدیه : کادو چی بخرم؟  اگر مطلب «کادو و هدیه: تمام آن چیز که باید بدانید.» صدانما را خوانده باشید، می‌دانید که ما انسان‌ها ذاتاً هدیه دادن را اخ داریم. ه

راهنمای خرید کادو و هدیه برای مردان

نازنین بازدید : 14 سه شنبه 06 آبان 1399 نظرات (0)

راهنمای خرید کادو و هدیه : کادو چی بخرم؟

 اگر مطلب «کادو و هدیه: تمام آن چیز که باید بدانید.» صدانما را خوانده باشید، می‌دانید که ما انسان‌ها ذاتاً هدیه دادن را اخ داریم. هدیه از ابتدای تاریخ بشریت از فعالیت‌های انسانی رایج بوده است. بهترین هدیه برای مرد ما به کسانی که دوستشان داریم هدیه می‌دهیم لغایت آن‌ها را دلشاد کنیم. و رابطه‌مان را با آن‌ها تقویت و تثبیت کنیم. در این مطلب به نحوه خرید کادو و هدیه می پردازیم. با رعایت این اصول سری بعدی که به خرید کادو اقدام می‌کنید، قطعاً می‌توانید به نتایج بهتری برسید. فرد موردنظر هم احتمالاً بیشتر سپاسگزار و قدردان تان خواهد بود.

 

افراد در هدیه دادن نیت‌های احسان در سردارند. معمولاً هدفشان شاد کردن و آشکارکردن محبت به دیگران است. اما ممکن است برای شما هم پیش‌آمده باشد که هدیه‌ای از سایرین اخذ کنید که چندان باب میلتان نبوده باشد. یا از آن‌سو هدیه‌ای دیتا باشید که در آینده متوجه شده باشید چندان گزینه مناسبی برای شخص موردنظر نبوده است. تصور می کنیم این موضوع برای کل از دسته شما خوانندگان ارجمند رخداد افتاده باشد.

 

اصول خرید هدیه را در پایین به‌صورت موردی ذکر کرده ایم. و هرکدام را جداگانه روشنگری داده‌ایم. این مطلب از چندین نوشتار انگلیسی از وب سایت های معتبر روانشناسی و خرید کادو استخراج شده است. و به جرات یکی از کامل ترین راهنمای خرید هدیه هایی است که می توانید پیدا کنید.

 

با رعایت اصول گفته شده بدون شک خواهید توانست تا هدیه مناسبی برای کسی که دوستش دارید جاسازی کنید. بدیهی است این اصول کلی و عمومی بوده و می‌تواند بر پای بست، شخصیت، جنسیت و کسان تا حدی متفاوت باشد. در مطالب بعدی منظور داریم با جزئیات اغلب به راهنمایی خرید هدیه برای آقایان،بانوان،همکاران و … بپردازیم.

 

 

 

بررسی تقویم برای سر وقت بودن

 

برای خرید کادو دیر نکنید!

برای همه ما پیش‌آمده که متوجه می‌شویم دو هفته سایر زایش یکی از رفقا صمیمی‌مان است. طبعاً برای شرکت در جشن تولد و خوشحال کردن اخ عزیزمان به هدیه‌ای احتیاج داریم؛ ولی دشوار ازاینجا آغاز می‌شود که کادو خریدن را به دقیقه 90 واگذار می‌کنیم.این‌قدر دست رو دست می‌گذاریم الی یک آن متوجه می‌شویم که فقط 2 روز تا جشن زایش فرصت داریم. باعجله و حیران به مغازه‌ها راز می‌زنیم و هیچ ایده‌ای نداریم. بقیه‌اش را خودتان بهتر می‌دانید. به‌احتمال‌زیاد درنهایت چیزی می‌خریم که چندان نه باب رغبت خودمان است نه موردعلاقه آن برادر عزیزمان قرار می‌گیرد. (هرچند به رویمان نمی‌آورد!)

 

راهکار: رهنمود می نماییم چند روز قبل از زمان تولد، هدیه‌تان مرتب و حاضر باشد. بدین ترتیب نه استرسی لازم است بکشید و هم سر فرصت هدیه مناسبی جاسازی کرده اید. به‌طور مثال اگر تابلوی صدانما را برای کادو تولد سفارش می‌دهید بهتر است از یک هفته تا ده روز پیش اقدام کنید.

 

 

 

خریدن هدیه از حراجی ها

 

دنبال آفرهای شگفت‌انگیز و حراجی نباشید

هرچند بدیهی است شما خواننده ارجمند این خو را ندارید اما باید به این نکته اشاره کنیم. بعضی کسان برای خرید هدیه به لیست تخفیف و حراجی فروشگاه‌ها (نظیر شگفت‌انگیز دیجی کالا) رفته و از بین موارد اندک ارائه شده گزینه‌ای را گزینش می‌کنند. این شغل نه‌تنها بازه انتخابی شمارا به‌شدت محدود می‌کند بلکه ممکن است با فهمیدن طرف مقابل، چهره چندان خوشی هم پیدا نکند.

 

راهکار: اگر بودجه محدودی دارید، بس است سقف بودجه را مشخص کنید. سپس به گزینش بهترین گزینه بر پایه بودجه تان بپردازید. همچنین می‌توانید کالای موردنظر را در اینترنت سرچ کرده و از فروشگاهی که با کمترین قیمت آن را عرضه کرده است خریداری نمایید. پروا داشته باشید که خرید کادو با بهترین بها اتفاقا تصمیمی هوشمندانه و معقول است. دشوار وقتی است که کادو صرفا از بین گزینه های محدود حراجی و آفری گزینش شود.

 

 

 

کارت هدیه

 

راه ساده را انتخاب نکنید

معمولاً افرادی که لغایت شب زایش دست روی دست می‌گذارند، هدیه مناسبی پیدا نمی‌کنند. به همین انگیزه به گیفت کارت‌ها و پول نقد رو می‌آورند. پول نقد هرچند گزینه مقبولی برای همگان است، ولی شوق و هیجانی ندارد؛ و به شخص دریافت‌کننده می‌گوید که شما اندیشه و زحمتی برای تهیه کادو نکشیده‌اید.*البته درباره این گزینه بهتر است روحیات شخص مقابلتان را در عقیده بگیرید. چه بسا برای یک اخ (به خصوص در دوران دانشجویی که اوضاع مالی چندان روبه‌راه نیست!)، پول نقد بهترین گزینه باشد. ولی برای یک شریک احساسی که چشمداشت هدیه‌ای ویژه از شما را دارد پول نقد نه‌تنها گزینه مناسبی نیست بلکه ممکن است مایه یأس او نیز بشود.

 

 

 

راهکار: چندین هفته قبل از سررسید هدیه دادن به روحیات و سلایق شخص روبرو اندیشه کنید؛ و با رعایت اصول اشاره‌شده در این مطلب هدیه‌ مناسبی تهیه کنید.

 

 

 

بررسی شبکه های اجتماعی

 

پرس‌وجو کنید، اطلاعات توسط آورید

گاهی ممکن است به جشن تولدی دعوت شوید که چندان با روحیات و علایق میزبان آشنا نباشید. در این مواقع اگر رفقا یا اطرافیان آشنای شما نیز به آن مراسم دعوت هستند راجع به سلایق شخصی که جشن تولد اوست پرس‌وجو کنید.

 

راهکار: اگر امکان پرس‌وجو از اطرافیان هم هستی نداشت، می‌توانید به صفحات شبکه‌های اجتماعی که فرد موردنظر در آن‌ها عضو است سر بزنید. سپس با پروا به مطالبی که به اشتراک گذاشته است سرنخ‌هایی به دست آورید. مثلاً شخصی که کتاب‌خوان است، شاید پیوسته با کتاب و مطالعه مطالبی را منتشر کرده است. برای این شخص کتاب می‌تواند هدیه ایده آلی باشد.

 

 

 

زیاده روی در خرید کادو

 

بیش‌ازحد خرج نکنید

ممکن است اثناء کادو خریدن با گزینه گران‌قیمتی روبه‌رو شوید که 3 مساوی بودجه موردنظر شما بها دارد. بااین‌حال چون خوشتان آمده است آن را خریداری کنید. در این شرایط معمولاً حس شادمانی پیدا کردن یک هدیه مناسب بعد از چند دقیقه محوشده و جای خود را به ندامت و تفکر می‌دهد. چون شما بدون توجه به سطح درآمد و بودجه‌تان یک تصمیم احساسی آنی گرفته‌اید.به‌علاوه با این شغل فرد موردنظر را نیز با یک هدیه گران‌قیمت احتمالاً به دردسر می‌اندازید. چون می‌بایست معادل آن را برای شما جبران کند؛ که احتمالاً بالاتر از بودجه و نا وی باشد.

 

راهکار: کران و کران هنگام خرید هدیه، یک سقف بودجه در عقیده بگیرید. با خود قراری بگذارید که حتی یک ریال بالاتر از این سقف صرف خرید کادو نمی‌کنید.

 

 

 

انتخاب جامه به عنوان هدیه

 

وارد هدیه های سلیقه ای نشوید

برخی موارد کاملاً سلیقه‌ای هستند؛ مثلاً در خرید جامه افراد علایق مختلفی را تعقیب می‌کنند. کسی شدنی است رنگ زرد را برادر داشته باشد و دیگری متعلق به متنفر باشد. کسی شدنی است لباس رسمی بپوشد و دیگری اسپرت. خرید هدایایی که بسیار به سلیقه طرف روبرو بستگی دارند یک ریسک است. مگر کاملاً به علایق طرف روبرو آشنا و مسلط باشید. (که معمولاً هیچ‌وقت این‌طور نیست!)

 

راهکار: حتی اگر به هر انگیزه برای خرید کادو به مواردی متمرکز می‌شوید که سلیقه‌ای هستند، از انتخاب گزینه‌های ریسکی‌تر خودداری کنید. به گزینه‌های عمومی‌تر رو بیاورید؛ مثلاً سرمه‌ای یا مشکی، رنگی است که کل در کمدهای خویش دارند و می‌پوشند. ولی داستان درباره سبز فسفری یا قرمز ماتیکی این‌طور نیست.

 

 

 

هدیه پول نقد

 

خیلی غیرشخصی و عمومی خوب نیست

هدایای فکر شده و اختصاصی، از نگرش دریافت‌کننده ارزش بیشتری دارد. از دادن هدایای خیلی عمومی نیز بهتر است امتناع کنید؛ مثلاً یک کارت بانکی بیش‌ازحد کلی و خسته کننده است. ولی اگر روی همان کارت نام طرف مقابل با پیامی حک شود ارزش آن چندین مساوی می‌شود. بانک‌های زیادی هستند که این خدمات را ارائه می‌دهند. محصولات صدانما را می‌توانید به‌صورت اختصاصی شخصی‌سازی کنید.

 

راهکار: حتی اگر جنس هدیه‌تان کلی و غیرشخصی است، می‌توانید آن را باکارت پستال، دست‌نوشته یا چیزی همراه کنید که رنگ و بوی از شخصی‌سازی به خویش بگیرد. مثلاً اثناء هدیه دادن کتاب می‌توانید در صفحه اول با دست خط خود پیام تبریکی بنویسید.

 

 

 

هدیه دادن مجدد

 

دوباره هدیه ندهید!

ممکن است هدیه‌ای گرفتن کرده باشید که چندان باب میلتان نباشد. با خویش فکر می‌کنید که بهتر است آن را به شخص دیگری هدیه دهید. این تاکتیک معمولاً بازخورد و اثرگذاری خوبی ندارد و بهتر است از این پیشه دوری کنید.

 

راهکار: اگر دوباره هدیه دادن، فقط گزینه موجود شماست آن را با دقت انجام دهید. باید مطمئن باشید که شخص موردنظر بیش از شما از داشتن آن دلشاد خواهد شد.

 

 

 

روغن ماساژ

 

در چارچوب‌ها بمانید

بدیهی است که اثناء خرید هدیه باید به سلایق فرد موردنظر اندیشه کنید. اما این کافی نیست. شما باید به چارچوب‌ها و مرزهای اخلاقی نیز دلنازک باشید. گاهی اخذ یک هدیه تغییر ناپذیر از دو نفر، دو معنای متفاوت دارد. مثلاً اخذ روغن ماساژ معطر و شمع با طرح قلب از طرف همسر می‌تواند هدیه رمانتیکی باشد، ولی اگر همان از طرف همکار اداره‌تان تقدیم شود صورت خوشی نداشته باشد. بعضی کادوها ذاتاً مربوط به جنبه های خصوصی زندگی هستند. و تنها افراد معدود در حریم معینی می توانند از این تیپ هدیه ها تبادل کنند.

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 128
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 2
 • آی پی دیروز : 3
 • بازدید امروز : 5
 • باردید دیروز : 4
 • گوگل امروز : 1
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 13
 • بازدید ماه : 29
 • بازدید سال : 1,568
 • بازدید کلی : 2,804